6 grudnia 2012 r. – „Mikołajki” w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu

Uśmiechy na twarzach i ogromna radość towarzyszyły w czwartek  - 6 grudnia 2012 r. dzieciom leżącym na Oddziałach  Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Przemyskie Centrum Wolontariatu razem ze Świętym Mikołajem z Fundacji Banku WBK w Przemyślu obdarowało paczkami ze słodyczami, książkami oraz zabawkami około 60-ro dzieci na oddziałach : pediatrii , chirurgii dziecięcej , laryngologii , zakaźnym oraz innych.

Tradycyjnie doposażono w tym dniu świetlicę w zabawki, gry planszowe, puzzle, materiały szkolne,  aby dzieci mogły milej i weselej spędzać czas w świetlicy szpitalnej. Przypominamy, że od dwóch lat w odremontowanej staraniem Towarzystwa –  świetlicy, wolontariusze pełnią dyżury od poniedziałku do piątku- bawiąc się i ucząc z małymi pacjentami, tym samym sprawiają by czas spędzony w szpitalu był jak najkrótszy oraz jak najmniej stresujący.

Dzień „Mikołajek” uatrakcyjniły występy wolontariuszy z I LO i ZSEiO w Przemyślu, którzy przedstawili przygotowany spektakl oparty na wierszach Jana Brzechwy oraz samodzielnie opracowany spektakl pt. „List do Mikołaja”.

Wszystkich wolontariuszom i koordynatorom Akcji: Beacie Kryńskiej, Marii Gawlik, Krystynie Lichota, Grażynie Ciupińskiej oraz Anecie Łabiak składamy szczególne słowa podziękowania.

Przemyskie Centrum Wolontariatu
Koordynator Bogusława Pieczyńska


Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.