Uroczystości państwowe z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – maja 2013 w Przemyślu. Bednarczyk Zbigniew – PRZEMYŚLANINEM ROKU 2012

W Przemyślu obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja rozpoczęły się tradycyjnie mszą w intencji Ojczyzny w Bazylice Katedralnej,  z udziałem Kompanii Honorowej Garnizonu Przemyskiego, orkiestry wojskowej, chóru „Magnificat” i pocztów sztandarowych. Od 11.30 uroczystości kontynuowane były na Wzgórzu Zamkowym,
przed kamieniem, upamiętniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

W uroczystościach tych, jak co roku, brał udział sztandar Towarzystwa, w którego asyście byli: Maria Gawlik, Zbigniew Gnus i Wiesława Radochońska.
Natomiast wiązankę kwiatów pod kamieniem złożu delegacja, w składzie: Bogusława Pieczyńska, Maria Niedźwiedź, Marian Hnatyk i Tadeusz Niemiec.

W takcie uroczystej sesji Rady Miasta Przemyśla Prezes Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu – Bogusława Pieczyńska ogłosiła wyniki Plebiscytu „Przemyślanin Roku 2012”, którego organizatorem było Towarzystwo.

Akt Nadania tytułu „Przemyślanina Roku 2012”, statuetkę oraz okolicznościowy album
i kwiaty Panu Bednarczyk Zbigniewowi wręczyli: Prezydent Miasta Przemyśla
- Robert Choma, Przewodniczący Rady Miasta Przemyśla – Jan Bartmiński oraz Prezes TPPiR – Bogusława Pieczyńska.

Zbigniew Bednarczyk- to właściciel firmy Mr Bróg w Ostrowie pod Przemyślem produkującej fajki (lider w tej branży w Polsce). Swoje produkty sprzedaje na całym świecie promując w ten sposób Ziemie Przemyską. Jest Prezydentem Przemyskiego Klubu Fajki, współorganizatorem corocznego Święta Fajki w Przemyślu. Systematycznie wspierającym imprezy promujące miasto i region. Redaguje społecznie gazetkę „Przemyśl z fajką”. Założyciel pierwszej w Polsce i nielicznej w Europie „Przemyskiej Szkoły Fajki” w Ostrowie koło Przemyśla, umożliwiającym chętnym zgłębianie tajników rzemiosła, którzy pod jego okiem projektują i wykonują – najczęściej pierwszą w swoim życiu – fajkę. Zbigniew Bednarczyk posiada największa na Podkarpaciu kolekcję fajek historycznych, udostępniając ją wszystkim zwiedzającym jego zakład.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.