3 czerwca 2013 r. – Dzień Dziecka na Oddziale Chorób Dziecięcych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu

Dzięki kilkunastu osobom mali pacjenci przemyskiego Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu też mogli obchodzić Dzień Dziecka. W poniedziałek, 3 czerwca br. wolontariusze: członkinie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu oraz uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu przygotowały niezwykłą niespodziankę pacjentom oddziału dziecięcego.

Dzięki zaangażowaniu w zbiórkę darów -  młodzieży Gimnazjum nr 5 w Przemyślu oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 w Birczy, jak również członków TPPiR po raz kolejny wyposażono świetlicę na Oddziale Chorób Dziecięcych w ogromną ilość pluszaków, bajki, puzzle, książki. Ozdobiono ściany oraz tablice korkowe.  Następnie wolontariuszki przeszły po oddziałach ze słodyczami, bajkami, balonami – rozdając je chorym dzieciom. Dzień Dziecka organizowany jest w Wojewódzkim Szpitalu od trzech lat i stał się już wyjątkową szpitalną tradycją.

- Chcemy umilić chorym dzieciom pobyt w szpitalu i sprawić by choć na chwilę zapomniały o niemiłych zabiegach, kroplówkach, gipsach i bólu powodowanym przez urazy czy choroby – stwierdziła wolontariuszka –  koordynator Przemyskiego Centrum Wolontariatu – sekcji Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu, mieszczącego się
w Rynku 5 w Przemyślu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.